ЗАПИСЬ к ВРАЧУ
/ / Инормация для пациентов Возможные вакансии
Задать вопрос врачу

 
 

Диетотерапия

 

Диетотерапия

   Лечебное питание или диетотерапия - при патологии органов желудочно-кишечного тракта - важнейший компонент комплексной терапии. Диетическое лечение больных с заболеваниями органов пищеварения по своему значению не уступает лекарственному лечению, а в большинстве случаев играет основную роль. Принципы диетотерапии при патологии органов пищеварения следующие:
- полноценное, сбалансированное питание в соответствии с физиологическими потребностями организма и особенностями течения патологического процесса;
- соблюдение ритмов приема пищи;
- механическое щажение слизистого и рецепторного аппарата желудочно-кишечного тракта и необходимо помнить о том, что положительный эффект от лечебного питания можно получить лишь при условии соблюдения всех вышеперечисленных общих принципов диетотерапии.

Обстежуйтесь, бо ви того варті!

   Актуальність проблеми патології щитоподібної залози обумовлена широкою її розповсюдженістю та зростанням захворюваності. Так, рак щитоподібної залози свого часу посідав незначне місце серед злоякісних новоутворень людини і становив 1-3% від усіх онкологічних захворювань, однак, після Чорнобильської катастрофи спостерігається різке зростання захворюваності на рак щитоподібної залози. Через 4 роки після аварії на ЧАЕС частота тиреоїдних раків у дітей України зросла в 4,8 рази, а в наступні роки перевищила доаварійні показники в 8-10 разів.

   На стан щитоподібної залози мають вплив наступні фактори:

-чинники довкілля: інфекції, йод - як дефіцит, так і надлишок його, радіаційний вплив, численні хімікати - тіоцианати цигаркового диму, героїн, деякі ліки, певні компоненти їжі і т. ін. Зовнішні агенти викликають захворювання щитоподібної залози при наявності генетичної схильності.
-фактори внутрішнього середовища також впливають на зобоутворення. Серед них - вік (так наприклад у близько 10-17% жінок старших 60 років виявляється автоімунний тиреоїдит), стать (жінки хворіють в 4 рази частіше чоловіків), супутні захворювання (такі як патологія верхніх дихальних шляхів, ротової порожнини, шлунково-кишкового тракту), стрес і т. ін.

   Порушення функції щитоподібної залози може погіршувати обмін речовин в цілому, сприяти ранньому розвитку атеросклерозу. У жінок при вагітності найбільш небезпечним є недіагностоване зниження функції щитоподібної залози - гіпотиреоз, який внаслідок відсутності адекватного лікування призводить до зниження інтелекту дитини або до вродженого гіпотиреозу.

   Враховуючи, що клінічний перебіг більшості захворювань щитоподібної залози найчастіше безсимптомний, а з профілактичною метою пацієнти рідко звертаються для обстеження у ендокринолога, частими навіть в наш час є випадки, коли зоб виявляється вже на стадії неефективності терапевтичного лікування і пацієнту загрожує оперативне втручання. При цьому патологія щитоподібної залози достатньо просто, доступно та ефективно діагностується за допомогою УЗД органу, лабораторного дослідження вмісту гормонів щитоподібної залози та інших показників в крові.

   Іноді застосовується нешкідливий сучасний метод дослідження - тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія, за рахунок якого підтверджується або знімається підозра на злоякісне переродження зобу, і в великій кількості випадків вирішується питання про можливість лікування без операції.

Внашому центрі Вам допоможуть в ранній діагностиці та лікуванні такого небезпечного, скритого недугу як ЗОБ та інших ендокринних порушень.

Google+

назад
/
 
/

Ліцензія МОЗ України АГ № 603199 від 7.09.2011 року


Создание сайтов © Global Vision